Jak szybko nauczyć się języka angielskiego

Jak szybko nauczyć się języka angielskiego

W zależności od wieku, szybkość przyswajania języka obcego jest różna. O ile dzieciom nauka języków obcych przychodzi z łatwością, o tyle dla dorosłych jest to zmora. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na szybką naukę języka angielskiego i mamy nadzieję, że nasze wskazówki okażą się pomocne.

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest film. Wystarczy, że pobierzecie Państwo z internetu kilkanaście angielskich filmów z napisami i możecie przystąpić do nauki. Nasze mózgi są skonstruowane w tej sposób, że potrafią bardzo szybko przyswajać języki obce. Kiedy oglądamy film i staramy się wychwycić zdania aktora, to momentalnie zapamiętujemy całą akcję. Kiedy w wolnej chwili szukamy słowa po angielsku, to w naszych głowach rysuje się scena z filmu i niemal natychmiast znajdujemy szukane słowo. Jest to bardzo dobry sposób na naukę języka angielskiego. Ze statystyk wynika, że blisko 50% osób władających językiem angielskim, nauczyło się tego dialektu tylko i wyłącznie z filmów. Co więcej. Te 50% ludzi nigdy nie miało w szkole zajęć z języka angielskiego. Jeśli będziecie Państwo oglądać codziennie jeden film z napisami, to po miesiącu będziecie mogli się dogadać w języku angielskim. Drugim sposobem jest czytanie książek z tłumaczeniem. Obecnie można zakupić książki dwu-językowe. Co tam znajdziemy? Znajdziemy w nich zwykły tekst, ale pisany w dwóch linijkach. Jedna linijka jest w języku polskim, druga zaś w angielskim. To znakomite rozwiązanie dla każdego ucznia, które przyspiesza proces uczenia się obcych języków.

Źródło obrazka: www.lexis.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>